Programování života 2 – Dokument

Země je neobyčejně složitá, unikátně naprogramovaná planeta a všechny živé buňky jsou citlivě nastaveny. Sebemenší změna by nás a naše okolí významně ovlivnila: Vzdálenost mezi zemí a sluncem, množství kyslíku a dusíku ve vzduchu, rotační úhel a rychlost otáčení Země, gravitační síla, atmosférický tlak – a mnoho dalších věcí.

Pokud by se jakýkoliv z těchto parametrů i jen mírně změnil, Země by nebyla tou planetou, jak ji známe dnes. Žijeme na naprosto jedinečné a stabilní planetě v celém vesmíru. Ve skutečnosti čím více ji zkoumáme, tím více zjišťujeme, na jakém ostří nože se to vlastně pohybujeme.

Evoluce v oblastech, jako je geologie, biologie, astronomie a informatika, zcela selhala. Pokud nemůže být něco pomocí vědeckých principů prokázáno jako schůdné, nemělo by se to považovat za vědu. Pochopení tohoto neuvěřitelně jednoduchého konceptu nám umožní rozpoznat, co je věda a co je filozofie.

Chceme-li skutečně dosáhnout vědeckého pokroku, musíme odložit naše předsudky a při zkoumání a objevování naši budoucnosti pracovat společně. Pojďme tedy společně odkrývat naprogramování života na planetě Zemi.

Další videa a filmy

Navštivte náš e-shop

Objevte novinky na našem e-shopu a rozšiřte hranice svého poznání

Pomozte nám tvořit více kvalitního obsahu.

Věnujte dobrovolný příspěvek na tvorbu kvalitního obsahu bez reklam.

Zvolte částku

Jsme nezisková organizace, vaši podporu investujeme zpět do šíření povědomí, znalostí a tvorby kvalitního obsahu, filmů a publikaci knih.