
Existují důkazy pro mladou Zemi?
Celý článek zobrazíte po přihlášení.
Kompletní článek a další exkluzivní filmy a obsah získáte po přihlášení.
ZÍSKAT ČLENSTVÍSvůj účet máte navždy zdarma.
Nízké stáří světa bylo pro vědu ještě donedávna samozřejmostí
Ačkoliv je metoda založená na biblických rodokmenech z historického, lingvistického i matematického hlediska vědecky v pořádku, není svou povahou přírodovědecká, což dráždilo a dodnes dráždí nastupující generaci naturalistů a materialistů, kteří od poloviny 19. století iniciovali masivní odklon vědecké komunity od biblického pojetí historie a přijetí tzv. uniformitarismu (stejnosti a pozvolnosti), který se stal hlavní myšlenkou celého evolučního paradigmatu.
Málo známou a často zpochybňovanou historickou skutečností je, že biblické vidění dějin i v Bibli často opakovaná výzva ke zkoumání a zvažování předkládaných skutečností, byly hlavním stimulem rozvoje moderní vědy. Asi největší boom v historických výpočtech stáří Země na základě biblických rodokmenů z 1. knihy Mojžíšovy se odehrál kolem roku 1600 n.l. Historikové jako Thomas Lydiat, Michael Maestlinus, Jacob Salianus, H. Spondanus, C. Longomontanus, A. Salmeron, J. Scaliger nebo J. Cappellus dospěli nezávisle na sobě ve svých výpočtech ke stáří světa okolo 4 tisíc let př. Kr.2 Asi nejslavnější prací je v tomto ohledu historická studie anglikánského arcibiskupa Jamese Usshera, který dospěl ke stvoření světa 4004 př. Kr.
Operační věda a důkazy nízkého stáří světa
Za hlavní přírodovědecké důkazy pro mladou Zemi jsou dnes považována gigantická lávová pole v rozsahu celých kontinentů, struktura oceánských hřbetů a příkopů a kopírující morfologie protilehlých pobřeží a horských masivů v blízkosti kontinentálních pobřeží, existence valounových polí vyvřelého původu ve vzdálenosti stovek km od nejbližších sopek, laboratorně prokázaná rychlá tvorba uhlí i nafty v řádu hodin, masivní zvrásnění sedimentárních multivrstev kontinentálního rozsahu, extrémně rychlá tvorba kaňonů v novodobé historii, nálezy vody v diamantech, existence polystrátových fosilií, dokonale zachovalé mořské fosilie na vrcholech nejvyšších hor, nálezy stále ještě elastických nerozložených měkkých tkání v dinosauřích fosiliích, poloniová radiohala v horninách, helium v zirkonových krystalech, vysoký obsah radioaktivního uhlíku c14 v diamantech a uhlí a mnoho dalších.3
Závažné důsledky
Vypadá to tedy, jako by se věda vracela velkým obloukem zpět k důkazům pro mladou Zemi. Tento návrat však není tak přímočarý a snadný, jak by se mohlo na první pohled zdát. Jednou věcí je přijetí vědeckých důkazů pro mladou Zemi a druhou věcí je přijetí biblického časového rámce, který potvrzuje mladou Zemi a který člověka přivádí ke Kristově evangeliu, realitě Božího soudu i blížící se apokalypse, a to je pro mnohé lidi, žel, zakázaná zóna.
Mgr. Libor Votoček
Redakce Genesis Era