Úvod Magazín Rodina a děti Odcizení v manželství

Odcizení v manželství

Existuje něco, co se dá nazvat odcizením v manželství nebo obecně odcizením ve vztahu? Tak se měli rádi a najednou si nemají co říct, nežijí spolu, ale vedle sebe, vědí již dopředu co ten druhý udělá, jak se zachová a vlastně je to ani moc nezajímá, na dovolenou jedou každý sám a jistě by bylo možné pokračovat dalšími znaky toho, že došlo k vzájemnému odcizení ve vztahu, který byl doposud dobrý. Jak se to mohlo stát? Kdo to způsobil? Jak je vůbec možné takové odcizení v manželství, které tak krásně začínalo, ve kterém máme tak krásné a zdravé děti, máme finanční zabezpečení… Dalo by se říct, že nic nám neschází, jenom ta láska nějak odešla. Jsme účastni na svatbě snoubenců, kteří se očividně k sobě mají a říkáme si „život je naučí“? „Naše rozhovory s manželkou/manželem se zúžily na výměnu nejnutnějších informací? Už mě ani tak nezajímá co si ten druhý myslí a nad čím přemýšlí“? Jak z takové situace, která asi nikoho netěší, vybřednout? Ukažme si, jaké mohou být důvody k odcizení v manželství, a jejich odstraněním můžeme i uniknout tomuto nežádoucímu jevu – odcizení se ve vztahu.

Celý článek zobrazíte po přihlášení.

Kompletní článek a další exkluzivní filmy a obsah získáte po přihlášení.

ZÍSKAT ČLENSTVÍ

Již máte účet? Přihlaste se.

Svůj účet máte navždy zdarma.

Související články

Jak předcházet rozvodům? | psycholog PhDr. Mgr. Jeroným Klimeš, Ph.D.

12. března 2024

PhDr. Mgr. Jeroným Klimeš, Ph.D. odhaluje, jak je možné předcházet rozvodům.

Lásku dát, lásku brát

8. března 2024

Toužíme po tom býti milováni. O to zda upřímně milujeme, se už tolik nestaráme. Máme-li mít stálou lásku, je však třeba lásku také dávat, ne pouze brát.

Spiritualita v manželství

7. března 2024

K překonání krize v manželství je mnohdy třeba víc než jenom zdravý rozum. Skutečné řešení vyžaduje mnohdy hlubší změnu, a to změnu duchovní povahy.

Století 21 #59 - Nancy Wilson - život manželky Teda N. C. Wilsona

15. ledna 2024

O křesťanské výchově dětí a životě manželky předsedy Generální konference Církve adventistů sedmého dne.