Mravenci lesní

Představte si dva metry vysoké mraveniště postavené z jehličí! Nachází se v severní Evropě a ve studených oblastech Sibiře.

Lesní mravenci nestaví mraveniště z písku, ale sbírají obrovské množství jehličí, které skládají na pařezy.
Rozkládající vegetace vytváří teplo, které jim zajišťuje vytápění během zimy. Otvory a tunely mezi jehličím jim v létě zajišťují výměnu a chlazení vzduchu.

Mraveniště má strmé stěny, aby z něj mohla dobře odtékat voda. Mravenci na svá těla nanášejí borovou pryskyřici, která slouží jako dezinfekce a chrání je před plísněmi a bakteriálními infekcemi.

Díky instinktu tito mravenci vědí, jak mají budovat svůj domov. Bůh dal těmto lesním mravencům instinkt, takže vědí, jak si mají postavit mraveniště, jak jej mají provětrávat a jak zamezit vypuknutí infekce. Tímhle vším obdařil přírodu kolem nás Někdo, kdo se zajímá o každý detail a jestliže se lesní mravenci těší takové péči ze strany našeho Stvořitele, o co víc si můžeme být jisti, že se postará i o nás?

(Neboť o to všechno horlivě usilují pohané.) Vždyť váš nebeský Otec ví, že to všechno potřebujete.“ (Matouš 6,32)

[Zdroj: „Pearls in Paradise“ (Perly v ráji) od autorů Bruce Malone a Jule Von Vett (http://www.creationevidence.org/blog/creation-devotional-january-2-biology/)]

Související články

Kreacionismus, včera, dnes a zítra – 4. část

23. září 2022

Může být mezi zastánci inteligentního, neevolučního původu všech věcí i vědec světového formátu? A jak je to s akademickým respektem a úctou?

Kreacionismus, včera, dnes a zítra – 3. část

16. září 2022

Víte, s jakými reakcemi v otázce původu světa byste se obvykle setkali na české akademické půdě? Můžeme věřit vědcům všechno, co říkají?

Kreacionismus včera, dnes a zítra - 2. část

9. září 2022

Každá teorie stojí na jistých předpokladech. Na jakých stojí kreacionismus a na jakých evolucionismus? A na čem jsou založena obvinění ze šíření kreační pavědy?

Kreacionismus včera, dnes a zítra - 1. část

2. září 2022

Co je kreacionismus a jak souvisí s evolucionismem? Je kreacionismus skutečně nebezpečnou pavědou nebo jen dlouhodobě nepochopeným vysvětlením našeho původu?