Celý film můžete přehrát po přihlášení.

Bohatý obsah, podcasty a další exkluzivní filmy a výhody získáte po přihlášení.

VYTVOŘTE SI ÚČET ZDARMA.

ODEMKNOUT FILM A ZÍSKAT ÚČET

Máte již účet? Přihlaste se.

Přihlášením podporujete kvalitní produkci bez reklam. Svůj účet máte navždy zdarma.

Ježíš tvá naděje – 18. Životní příběh Radima Passera

Ježíš tvá naděje – 18. Životní příběh Radima Passera

Radim Passer je majitelem developerské společnosti PASSERINVEST GROUP, a.s., jež se stala jednou z nejrespektovanějších developerských společností na českém trhu. Založil také neziskovou křesťanskou organizaci Maranatha z.s. a Křesťanskou střední, základní a mateřskou školu Elijáš.

Jeho cesta k úspěchu nebyla vždy jednoduchá. Prošel nejednou životní zkouškou včetně té nejtěžší, která může člověka potkat, a možná právě díky ní si uspořádal priority a změnil svůj přístup k životu. Vyrůstal během komunistického režimu a jediné, co mu dělalo radost, byl sport. Snil o kariéře fotbalisty. Po vysokoškolských studiích na stavební fakultě začal podnikat.

V roce 1993 se oženil a dlouhá léta se snažili s manželkou o potomka. Vytoužené děťátko se narodilo v roce 1998. V 6. týdnu malému Maxíkovi zjistili doktoři závažný zdravotní problém, který vedl k operaci. Těžký zákrok Maxík úspěšně zvládl, ale pooperační kontrola magnetickou rezonancí bohužel odhalila velký nádor v jeho mozku, který byl neoperovatelný a neslučitelný se životem. O 3 týdny později manželé Passerovi přišli o své jediné dítě.

Tato těžká životní situace přivedla Radima Passera na cestu víry a je to podle něj doposud nejlepší životní rozhodnutí, které učinil. Ztráta syna však nebyla jediná rána, která jej v životě potkala, nýbrž prožil ještě mnoho životních zkoušek. Jeho nejbližší spolupracovníci jej připravili o firmu. S rodinou žil několik měsíců ve strachu, když se dozvěděl, že si 3 lidé objednali jeho vraždu. Do jeho života zasáhla těžká autonehoda, kterou přežil díky velké Boží milosti. Zažíval tíživou bolest z postupného rozpadu manželství i bezmoc nad ztrátou šťastného dětství jejich druhorozeného syna.

V žádné z těchto náročných životních situací však nepřestal důvěřovat Bohu. Je Bohu vděčný za nalezení ženy, se kterou znovu získal rodinné zázemí. Práce na sebe nenechala dlouho čekat, a tak znovu zažíval obchodní úspěchy firmy a rozhodl se, že svým majetkem bude sloužit Ježíši Kristu, sám sebe vnímá pouze jako správce majetku, nikoli vlastníka. O svých pádech i vzestupech napsal 4 dílný autobiografický cyklus knih s názvem 3 a ½ roku, které si můžete zakoupit na e-shopu Maranatha.

Je naším velkým přáním, abychom tímto projektem Ježíš – Tvá naděje poukázali na to, že i v dnešním světě plném korupce, strachu, beznaděje, nemocí, bolesti a válek existuje naděje. Je to naděje na získání vnitřního pokoje, odpočinutí si, vzájemné hezké vztahy a především naděje na věčný život plný radosti. Naděje je tu pro každého. Tou nadějí je Ježíš Kristus. Přednáškový cyklus Ježíš – Tvá naděje je složen z 26 biblických přednášek a vyprávění o životním příběhu Radima Passera. Přednášky se týkají témat, jako např.: (Ne)jednotná Evropa? Fascinující staré proroctví, Změnil člověk svévolně desatero?, Jednoduché principy ke zdravému životu. Posluchači se mohou také těšit na představení biblického pohledu na časté otázky týkající se existence života po smrti, proč se ve světě děje tolik utrpení, věrohodnost Bible, platnost Božího desatera v dnešní době, proč je tolik církví, co předpovídá Bible o budoucnosti a co vše se již v dějinách naplnilo nebo jaká je role USA v biblickém proroctví apod.

Další webináře a přednášky

Navštivte náš e-shop

Objevte novinky na našem e-shopu a rozšiřte hranice svého poznání

POŘIĎTE SI ČLENSTVÍ GENESIS ERA

Získejte přístup k unikátním filmům, knihám a živým přenosům.

NAVŽDY ZDARMA

ZÍSKAT ČLENSTVÍ